چگونه فایل‌های Word را به صورت PDF ذخیره کنیم؟

16 شهریور 1397

هنگامیکه میخواهیم فایل word خود را برای پرینت گرفتن به کامپیوتری دیگر منتقل کنیم ممکن است آن فایل بطور نادرست برروی سیستم باز شود و پرینتی که میگیرد دچار اختلال و تغییر فایل نسبت به فایل اصلی شود.

بهترین کاری که میتوان کرد تبدیل فایل به فرمت PDF است. در زیر روش های تبدیل فایل های word  به PDF را برایتان نوشته ایم.

 

ذخیره فایل Word با پسوند PDF در نرم‌افزار Word2010

1- مطلب و یا سند خود را تهیه کنید.

2- بر روی گزینه File کلیک کرده و سپس گزینه Save As را انتخاب کنید.

3- نامی برای فایل خود انتخاب نمایید. دقت کنید نامی که انتخاب می‌کنید آسان و قابل‌ فهم باشد، انتخاب نامی با استفاده از اعداد و یا حروف نامشخص، شانس شما را برای باز کردن این فایل در آینده کم می‌کند یا حتی ممکن است، هنگام ارسال آن از طریق ایمیل شما را به زحمت بیندازد.

4- گزینه Save as a Type را انتخاب کرده و سپس گزینه PDF را انتخاب نمایید.

5- همچنین از گزینه Standard می‌توانید برای پرینت و یا نشر در اینترنت و یا از گزینه Minimum فقط جهت نشر در اینترنت استفاده کنید.

6- بر روی گزینه Save کلیک کنید.

تبدیل Word به PDF با استفاده از ابزارهای موجود در Office 2007

1.فایل Office Word خود را با Office Word 2007 باز کنید. 
2.بر روی دکمه File از بالای سمت چپ صفحه Word کلیک کنید. 
3.به قسمت Save As و در نهایت گزینه PDF or XPS بروید ( توجه کنید که اگر این گزینه برای شما نمایش داده نمی شود به این دلیل است که ابزارک رایگان تبدیل Word به PDF نرم افزار Office 2007 شما نصب نشده است ، شما می توانید این ابزارک را با استفاده از این لینک دانلود کنید و نصب کنید تا گزینه های گفته شده نمایش داده شوند ) 
4.نام فایل مورد نظر خود را وارد کنید و در صورت نیاز تنظیمات اضافه را نیز انجام دهید. ترجیحا از حداقل اندازه فایل یا Minimum Size استفاده کنید البته اگر کیفیت و اندازه چندان اهمیتی برایتان ندارد. 
5.بر روی دکمه Save کلیک کنید و مشاهده خواهید کرد که فایل Word شما به PDF تبدیل می شود. 

تبدیل Word به PDF با استفاده از ابزار doPDF

1.ابتدا نرم افزار رایگان doPDF را از همین لینک دانلود کنید 
2.این نرم افزار بسیار سبک و ساده است و بعد از نصب خودش را به عنوان یک پرینتر به سیستم معرفی می کند ، بنابراین بعد از دریافت نرم افزار آن را نصب کنید و مطئمن شوید که در Control Panel شما و در قسمت Printers یک پرینتر به نام doPDF اضافه شده است. 

 

تبدیل Word به PDF با استفاده از وب سایت تبدیل Word به PDF

1.ابتدا آدرس وب سایت www.convertonlinefree.com را در مرورگر خود وارد کنید و وارد وب سایت شوید. 
2.توجه کنید که این وب سایت هیچ هزینه ای بابت تبدیل فایل شما دریافت نخواهد کرد بنابراین از نصب کردن هرگونه ابزار یا پرداخت هر نوع وجه به اینگونه وب سایت ها خودداری کنید ، این سرویس ها کاملا رایگان می باشند مگر اینکه بخواهید تعداد بسیار زیادی فایل Word را به PDF تبدیل کنید که در حال حاضر قصد انجام چنین کاری نداریم. 
3.از قسمت convert File بر روی گزینه Browse کلیک کنید و فایل Word مورد نظر را انتخاب کنید 

4.بر روی دکمه Convert کلیک کنید و کمی صبر کنید 

5.فایل PDF شما برای دانلود آماده می شود 


پیشنهاد می کنم همیشه برای تبدیل کردن Word به PDF از نرم افزارهای پرینت گرفتن به PDF استفاده کنید تا قالب فایل Word شما به همان شکلی که وجود دارد باقی بماند. معمولا نرم افزارهای تبدیل کننده یا Convertor قالب فایل های فارسی را به هم می ریزند اما نرم افزارهای پرینت گرفتن به PDF خیلی دقیق اینکار را انجام می دهند ، تجربه بنده حتی در خصوص فایل هایی بوده است که با فونت نستعلیق نوشته شده بودند و با استفاده از ابزارک doPDF براحتی به PDF تبدیل شدند. فراموش نکنید روش های زیادی برای انجام دادن این تبدیل ها وجود دارد اما ما سعی کردیم بهترین روش ها را به شما یاد بدهیم ، اگر فکر می کنید روش بهتری وجود دارد در ادامه همین مطلب عنوان کنید تا ما نیز از این تجربه شما استفاده کنیم. امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.